top of page
sabi 2.jpg

Kontaktní hipoterapie

Relaxační terapie za pomoci koní pro všechny.

Kontaktní hipoterapie: Welcome
sabi 1.jpg

Hledání sebe sama

Budování vztahu sami k sobě pomocí čtyřnohého parťáka

Příjem pozitivní energie

Uvolnění negativních pocitů a čerpání pozitivní energie pomocí koníka a přírody.

Společná cesta

Pomocí kontaktní terapie s koňmi nacházíme společnou cestu za splněnými sny.

Jízda na koni

Svezení se na koni po okolní krajině. Aktivace svalové hmoty.

Kontaktní hipoterapie: Our Programs

Kontaktní hipoterapie

V dnešní uspěchané době potřebuje spousta z nás zpomalit, zrelaxovat nebo dokonce vypnout. Často se blížíme k syndromu vyhoření, protože usilovně pracujeme a máme pocit, že náš život jde totálně ke dnu. Možná se jenom hledáme a potřebujeme lidskou či zvířecí podporu. Někteří z nás to nemají vůbec jednoduché, musejí se potýkat s rozvodovým řízením, ztrátou blízkého, odchodem partnera, problémy v práci, špatný prospěch ve škole, strach z navazování nových vztahů, špatná komunikace v rodině...atd. Dosaď si co je pro Tebe to správné téma.

Možná máš pocit, že máš v životě vše v pořádku a chceš jenom strávit čas v přírodě a po boku chlupatého parťáka s velkým srdcem. Budeme s tebou sdílet tvé úspěchy, radosti a sny, kterých se ti daří dosáhnout.

Jsme tu pro Tebe.

Koně jsou skvělými prostředníky pro zrcadlení Tvé duše a statečně tě provedou na Tvé cestě k sebe sama. Koňská duše je otevřená a plná pozitivní energie. 

Kontaktní terapie je tu pro všechny:

- zdravé i s postižením

- děti i dospělé

- unavené i hyperaktivní

Kontaktní hipoterapie: About

Co nás čeká při kontaktní hipoterapii?

Vybereme vhodného koňského kamaráda, který bude průvodcem na Tvé cestě. Užijeme si s ním společnou chvíli při čištění jeho chlupaté srsti. Koníka vezmeme na procházku a můžeme ho napást v blízkém okolí. 

Budeš si ho hladit, objímat ho a čerpat tak jeho pozitivní energii, která nabije tvoje tělo na další dny.

Můžeš se s koněm jen procházet a nebo se na něm projet a poznat tak kouzlo krásného rčení "Svět je nejhezčí z koňského hřbetu."

Terapeut vyslechne všechny tvoje problémy, stesky, neštěstí, ale i radosti, úspěchy, lásky a bude tu jen pro tebe. Pomůže ti užít si relaxaci naplno, nasát tu správnou energii a užít si zážitek na plné pecky.

ruba.jpg

Blízký kontakt

IMG_5797.HEIC

Láska ke zvířatům

IMG_7481.HEIC

Relaxace

Kontaktní hipoterapie: Youth Programs

Kontaktní hipoterapie

Ceník nabízených služeb

Individuální kontaktní hipoterapie 25 min

420 Kč včetně DPH

Dostaneš 25 minut plných anergetického kontaktu s koněm, čištění, hlazení, objímání, případná projížďka na koňském hřbetu. K dispozici budeš mít lidského přítele, který Ti pomůže v komunikaci s koníkem, se sebou a vyslechne si všechny Tvoje problémy.

Mám zájem

Individuální kontaktní hipoterapie 45 min

720 Kč včetně DPH

Dostaneš 45 minut plných energetického kontaktu s koněm, čištění, hlazení, objímání, případná projížďka na koňském hřbetu. K dispozici budeš mít lidského přítele, který Ti pomůže v komunikaci s koníkem, se sebou a vyslechne si všechny Tvoje problémy.

Mám zájem

Individuální kontaktní hipoterapie 60 min

1020 Kč včetně DPH

Dostaneš 60 minut plných energetického kontaktu s koněm, čištění, hlazení, objímání, případná projížďka na koňském hřbetu. K dispozici budeš mít lidského přítele, který Ti pomůže v komunikaci s koníkem, se sebou a vyslechne si všechny Tvoje problémy.

Mám zájem
Kontaktní hipoterapie: Ceník

Hiporehabilitační koně s licencí ČHS

Kůň pro kontaktní terapii musí být hodný, přívětivý, psychicky odolný a hlavně musí mít to své kouzlo pro každého svého klienta. 

HIPOREHABILITAČNÍ KONĚ jsou důležití a nepostradatelní členové našeho týmu. Než je kůň zařazen do provozu hiporehabilitace, musí projít speciálním výcvikem. Koně musí prokázat, že jsou na práci v hiporehabilitaci připraveni, teprve pak mohou být spolehlivě zařazeni do činností s klienty. Proto jsou koně pro hiporehabilitaci tak jedineční. 

​Žemlička

mini-kroužek.jpg

rok 2008

Žemlička je skvělý, komunikativní kůň. Nejraději ho mají děti, protože je krásně žluťoučký s bílým nosem, je malý a zavalitý. Místy připomíná klasického plyšového koníka v hračkářství. V terénu je spolehlivý, oproti ostatním koním má svižnější krok. Jízdárenská práce ho velmi baví. Mezi jeho nejvtipnější kousky patří hra na honěnou a nebo hraní si s vodítkem na uvazišti. Vlastní licenci České hiporehabilitační společnosti a zpříjemňuje lidem život jako hiporehabilitační kůň.

Rygo

trs6-18.jpg

rok 2006

Rygo je hodný, komunikativní koník. Naprosto spolehlivý a obratný v terénu. Rád sveze statného muže, jemnou dívku i malé dítě. Občas mívá svoje dny, kdy se mu nechce nic dělat a tvrdohlavě má na svět vlastní názor. Je to koník bez zlozvyků, který si rád dá něco dobrého. Vlastní licenci České hiporehabilitační společnosti a zpříjemňuje lidem život jako hiporehabilitační kůň.

BPR Ties Early Bird

20211212_133232-1.jpg

rok 2002

Kobylka k nám přijela ve svých 15-ti letech jako neobsednutá. Celý život se jen pásla a starala se o hříbátka. Narodila se v Minessotě a proletěla se jako mladá letadlem, aby se dostala do Evropy. Má v genech prapůvodní appaloosy a jediného plnokrevníka, který se proslavil po celém světě a tím byl Secretariát.
U nás se s ní mohou potkat jezdci všech pokročilostí. Birdynka nevyniká ani rychlostí a ani hbitostí, ale svoji poklidnou povahou a krásným zbarvením. Vlastní licenci České hiporehabilitační společnosti a zpříjemňuje lidem život jako hiporehabilitační kůň.

Kontaktní hipoterapie: News & Updates
bottom of page